16-May-2024
Početna Sport

Sukob navijača u Nikšiću, prekinut meč Sutjeska – Budućnost Voli

AUTOR.M.J.

Nemile scene sa fudbalskih terena prenijele su se i u košarkaške dvorane – druga utakmica polufinala plej-ofa Prve A muške crnogorske košarkaške lige, između Sutjeske i Budućnost Volija, prekinuta je šest minuta i 21 sekundu prije kraja druge četvrtine zbog sukoba navijača domaćeg i gostujućeg tima.

Tada su, naime, navijači Budućnosti, "Varvari" upali u teren kroz službeni ulaz i počeli da provociraju domaće navijače na tribini. Uslijedilo je gađanje stolicama od strane "Vojvoda", a onda je policija intervenisala i "Varvare" izbacila iz sale, a kasnije ispratila van kruga dvorane.

Sudije su, naravno, prekinule utakmicu, nakon čega je ideja službenih lica da se meč nastavi pred praznim tribinama, što se nije dogodilo, jer se tome protivila Sutjeska.

Duel je, tako, prekinut definitivno, i to pri rezultatu 36:26 u korist Budućnosti.